Коли виникло грецьке письмо?

IX-VIII ст. до н. е. . Грецький алфавіт – це, мабуть, перший алфавіт, що містив як приголосні, так і голосні, і використовував для них роздільні знаки.

Грецька писемність, як вважають сучасні історики та дослідники-лінгвісти, виникла на основі фінікійського письма, тобто сформувалася на території сучасної Малої Азії. Грецький алфавіт не пов’язаний з лінійним письмом А і Б і в постійний ужиток входить у дев’ятому столітті до нашої ери.

Кирило і Мефодій, слов’янські просвітителі, творці слов’янської абетки, перші перекладачі богослужбових книг із грецької на слов’янську мову, рівноапостольні святі. Брати Кирило (до чернецтва Костянтин) і Мефодій народилися в македонському місті Фессалоніки (Солунь), у родині великого воєначальника.

Фінікійці швидко сприйняли єгипетську писемну традицію і на основі скоропису створили перший у світі алфавіт . Незабаром він почав використовуватися і семітськими племенами, що мешкали в Єгипті (зокрема, ізраїльтянами). До нас дійшли глиняні таблички єврейських робітників, датовані приблизно першим тисячоліттям до н. е.