Для кишкових інфекцій характерна швидкість поширення. Передача – орально-фекальним, аліментарним і повітряно-крапельним шляхом. Інфекція передається від людини до людини через немиті руки, предмети побуту, погано вимиті фрукти та овочі, водним шляхом .18 Jul 2017
Заразний період з моменту виникнення перших симптомів хвороби і весь період симптомів, а за вірусної інфекції – до 2-х тижнів після одужання. Хворі виділяють збудників у навколишнє середовище з випорожненнями, блювотними масами, рідше із сечею. Механізм зараження – аліментарний (тобто через рот).
Основний механізм передачі – фекально-оральний (коли збудник потрапляє до рота з найдрібнішими частинками фекалій), що реалізується харчовим, водним і контактно-побутовим шляхами; значно рідше реалізується повітряно-пиловий шлях.
Можливий повітряно-крапельний механізм зараження, якщо збудник кишкової інфекції – вірус. Чи можна захворіти на кишкову інфекцію після контакту з хворою людиною? Так можна, особливо в організованому колективі – школі, дитячому садку, літньому таборі тощо.