На чому ґрунтуються правила Кірхгофа?

Закон випромінювання Кірхгофа говорить – ставлення випромінювальної здатності будь-якого тіла до його поглинальної здатності однаково для всіх тіл при даній температурі для даної частоти для рівноважного випромінювання і не залежить від їхньої форми, хімічного складу та ін.

Перший закон Кірхгофа (Закон струмів) говорить, що алгебраїчна сума струмів у будь-якому вузлі будь-якого ланцюга дорівнює нулю – значення струмів, що витікають, беруться зі зворотним знаком. Іншими словами, скільки струму втікає у вузол, стільки з нього і витікає. Даний закон випливає з закону збереження заряду.

Фізичний зміст цього закону простий: якби він не виконувався, у вузлі безперервно накопичувався електричний заряд, а цього ніколи не відбувається.

Правила Кірхгофа дозволяють визначити силу та напрямок струму у будь-якій частині розгалуженого ланцюга, якщо відомі опори її ділянок та включені до них ЕРС. Число рівнянь, що складаються за першим і другим правилам Кірхгофа, Повинне дорівнювати числу шуканих величин.