Підшкірно, внутрішньом’язово або внутрішньовенно. Дорослим вводять від 10 до 40 мг (від 1 мл розчину з концентрацією 10 мг/мл до 2 мл розчину з концентрацією 20 мг/мл). Під час загальної анестезії дробовими дозами вводять внутрішньовенно по 3-10 мг. Дітям від двох років: 3-10 мг залежно від віку.
У післяопераційному періоді промедол застосовують (за відсутності порушення дихання) для зняття болю і як протишоковий засіб. Вводять під шкіру 1 мл 1 % або 2 % розчину самостійно або в комбінації з димедролом (див.). Промедол зручний для застосування в анестезіології, оскільки він відносно слабко пригнічує дихання.
З боку сечовивідної системи: зниження діурезу, затримка сечі. Алергічні реакції: бронхоспазм, ларингоспазм, ангіоневротичний набряк, шкірний висип, свербіж шкіри, набряк обличчя. Місцеві реакції: гіперемія, набряк, “печіння” у місці ін’єкції. Інші: підвищене потовиділення, звикання, лікарська залежність.
Гостра лівошлуночкова недостатність, набряк легенів, кардіогенний шок. Передопераційний, операційний і післяопераційний періоди. Пологи (знеболювання та стимуляція). Нейролептанальгезія (у комбінації з нейролептиками).