Вважається, що найскладніші пісні горбатих китів та деяких беззубих китів використовуються у шлюбних іграх. Простіші сигнали використовуються цілий рік і, можливо, служать для повсякденного спілкування та навігації. Зубаті кити (включаючи косаток) використовують звуки, що видаються для ехолокації.
Звуки що видаються синім китом розносяться на відстань радіусом до 800 кілометрів, а їх гучність дорівнює – 188-189 дБ (децибел). Якщо уявити, що на такій відстані від кричущого кита виявилася людина, то найімовірніше вона отримає тяжкі травми, такі як розрив легких та барабанних перетинок.
Виявляється, може. Практично всі сині кити співають у діапазоні 10-40 Гц (зазвичай до 20 Гц), а частотний діапазон чутності людини починається як Разів близько 20 Гц: Частота першої кнопки традиційного фортепіано – 27,5000 Гц, але розширене фортепіано (зі 108 кнопками) включає субконтроктаву повністю.
Багато хто знає, що коли горбатий кит щасливий, задоволений і ситий, він співає пісні. Це гарний мелодійний звук, який розповсюджується у глибинах океану. Але чи знаєте ви, як кит плаче від страху і безвиході, коли мережа обплутала тіло і немає сил її позбутися.