За загальним правилом судимість погашається після закінчення трьох років після відбуття покарання щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за злочини невеликої або середньої тяжкості, після закінчення шести років щодо засуджених за тяжкі злочини, після закінчення восьми років щодо засуджених за особливо тяжкі злочини, після закінчення восьми років щодо засуджених за особливо тяжкі злочини …
Чи можна зняти судимість, якщо вона погашена? Ні, факт погашення судимості вже свідчить про її припинення. Зняття несе аналогічні наслідки для громадянина, додатково знімати вже погашену судимість необхідності, як і можливості немає.
Під зняттям судимості мають на увазі дострокове погашення. Процедура здійснюється за наявності відповідного рішення суду. Для цього засуджена особа повинна відбути встановлений строк покарання, після закінчення якого направляється клопотання. Зняття статусу судимості встановлюється й актом помилування або амністії.
Судимість може бути знята достроково в порядку амністії, оголошеної Державною Думою РФ, якщо в конкретному акті про амністію вказується про це. Судимість може бути також знята і у зв’язку з актом помилування. Погашення або зняття судимості анулює всі правові наслідки, пов’язані із судимістю (ч. 6 ст.