Чому саме 12 годин?

Дванадцять поділів на шкалі сонячного годинника відповідають дванадцяти секторам зодіакального кільця, річного кола Сонця.. День з ранку до вечора ділився на 12 годин, влітку година була довша, взимку коротша. Еталоном для астрономів служила рівноденна година, коли Сонце в березні та у вересні перетинає екватор.

Доба – це час, за який наша планета Земля робить один оберт навколо своєї осі. Люди вважають, що в добах рівно 24 години. Насправді ж у добах 23 години та 56 хвилин. Щоб залишилися чотири хвилини на добу не накопичувалися і не заважали літочисленню, у календарі є високосні роки.

Єгиптяни придумали дванадцяткову систему часу обчислення. Вони виділяли дві частини на добу – темний і світлий час. У кожній з таких частин було по 12:00. Однак подібна система була незручною, тому що в різні пори року довжина дня і ночі змінювалася.

Кожні 4 роки високій день. Наявність у добі 24 годин викликано тим, що наша планета здійснює повний оберт навколо своєї осі за наближену кількість часу, яка дорівнює 23 годин 59 секунд.