Чому на храмі Василя Блаженного різнокольорові куполи?

За припущенням російського письменника Миколи Чаєва (1824 – 1914), колір куполів пояснюється сном блаженного Андрія Юродивого (Константинопольського), якому привидівся Небесний Єрусалим із садами, в яких багато квітучих дерев і плодів невимовної краси. Oct 23, 2017

Куполи одночасно позначають і небесне склепіння, і символізують вічність. Їх розфарбовують у різні кольори не випадково. Позолочені куполи зазвичай увінчують храми, присвячені Христу і дванадцяти найважливішим православним святам, серед яких Різдво Пресвятої Богородиці, Хрещення Господнє, День Святої Трійці.

Колір куполів Білий – служить знаком того, що храм був освячений на честь Преображення або Вознесіння, блакитний – на честь Богородиці, червоний – великомученикам, зелений – преподобному, а жовтий – святителю. Найчастіше храми і церкви увінчані золотими куполами, які є символом вічності та слави небесної.

Куполи собору Василя Блаженного За однією з версій, така святковість пов’язана зі сном Андрія Юродивого про Небесний Єрусалим. Цегляний храм має 11 куполів. При цьому безпосередньо над ним розташовано 9 – відповідно до кількості престолів; і головний купол у центрі – над престолом Покрови Богородиці.