Генетичні порушення – одна з найчастіших причин зупинки розвитку ембріонів, тому ембріони молодших жінок рідше завмирають у розвитку. Коли яйцеклітина і сперматозоїд зливаються, відбувається запліднення і формування ембріона.
Про вагітність, що не розвивається, говорять, коли ембріон/плід припиняє свій розвиток і гине на терміні до 28 тижнів. Найчастіша причина загибелі плода – порушення в каріотипі. У більшості випадків (93,6%) загибель ембріона відбувається через спонтанні мутації в каріотипі, а 6,4% – з вини структурних перебудов хромосом.
За такого методу кріоконсервації виживають приблизно 95-96% ембріонів. Решта 4-5% гинуть під час розморожування через генетичну неповноцінність самих ембріонів, а не тому, що ця методика має якісь побічні ефекти.
Часто зовні нормальні ооцити мають порушення у формуванні, що призводить до аномального запліднення або запліднення взагалі не відбувається. Також і сперматозоїди можуть нести хромосомні порушення, внаслідок яких відбувається аномальне запліднення, а отримані ембріони зупиняються в розвитку.