Це зовсім не обов’язкова для всіх процедура, і її не потрібно проводити після кожного годування, оскільки молока в жіночих грудях утворюється рівно стільки, скільки потрібно для насичення малюка в певному віці. Тобто скільки молока малюк з’їв за одне годування – стільки до наступного в грудях і з’явиться.
Дуже важливо зціджувати молоко в той час, коли за нормальних обставин Ви б годували дитину. Таким чином Ваші груди отримуватимуть сигнал продовжувати вироблення молока. Намагайтеся для початку проводити від 8 до 10 зціджувань на добу3, а після “приходу” молока продовжуйте зціджувати з тією ж частотою.
Рекомендується проводити зціджування близько восьми разів на добу. Зціджування між годуваннями: при рясному виробленні молока мами, які зціджують молоко для своєї немовляти, можуть проводити зціджування між годуваннями.
Зціджуйте молоко стільки разів, скільки ви планували б погодувати дитину. Щоб підтримувати необхідний запас молока, зціджуйте його так часто, скільки разів ви зазвичай годуєте дитину. Таким чином, якщо зазвичай у малюка відбувається три годування за час вашої відсутності, то потрібно зцідити молоко щонайменше три рази.