Написання літери “е” замість “е” та навпаки у прізвищі, імені та по батькові не спотворює даних власника документів за умови, що дані, на підставі яких можна ідентифікувати особу, у таких документах відповідають. На це було вказано ще в Листі Міносвіти РФ від 01.10.2012 N ИР-829/08.
Причиною цього є недотримання встановленої затвердженими 1956 року Правилами російської орфографії та пунктуації вимоги обов’язково використовувати літеру Е у випадках, коли можливе неправильне прочитання слова.
Написання літери “е” замість “ё” і навпаки у прізвищі, імені та по батькові не спотворює даних власника документів, за умови, що вони дають змогу ідентифікувати громадянина. А, крім того, розгляд справ про внесення виправлень або змін до записів актів цивільного стану вирішується судами на користь заявника.
У звичайних друкованих текстах ё пишеться в тих випадках, коли можливе неправильне прочитання слова, коли треба вказати правильну вимову рідкісного слова або попередити мовленнєву помилку. Букву е слід також писати у власних іменах. У решті випадків уживання е факультативне, тобто .