Смертність від кишкової непрохідності, причиною яких стали спайки, за даними дослідників США становить один рік близько 2000 людина. У жінок спайковий процес у малому тазі зустрічається у 2,6 раза частіше, ніж у чоловіків, а спайкова непрохідність кишечника – у 1,6 раза.
Порушують перистальтику кишечника, проростаючи між його зашморгами – провокують діарею, запор, метеоризм. Перекривають та блокують жовчні протоки – порушується робота печінки, розвивається холецистит, утворюються камені. Здавлюють органи шлунково-кишкового тракту – виникають травні розлади, панкреатит, кишкова непрохідність.
Симптоми залежать від ступеня зарощення порожнини матки спайками: порушення менструального циклу від послаблення менструації до повного зникнення (аменорея). Наслідком синехій є така серйозна проблема, як порушення репродуктивної функції як безпліддя чи невиношування вагітності.
Лікування спайок у малому тазі можливо без операції. Стратегія терапії розробляється індивідуально. Якщо спайковий процес протікає в малому тазі, лікування залежить від захворювання, що спричинило за собою утворення тяжів із сполучної тканини.