Перші гумові калоші були публічно продемонстровані американським винахідником і бізнесменом Чарльзом Гудричем Бостоні 4 лютого 1824 року. Але найбільше пощастило американцеві Чарльзу Гудьїру, який після багаторічних експериментів винайшов метод вулканізації — «зварювання» каучуку із сіркою під час нагрівання.
У сучасному вигляді калоші з'явилися у 1840-ті завдяки методу вулканізації каучуку, винайденому американцем Чарльзом Гудьїром. У 1860-ті в Росії після заснування Товариства російсько-американської гумової мануфактури (т.
Якщо звернутися до етимології слова, то з'ясується, що калоші стали калошами неспроста. У французькій мові, звідки слово й надійшло, воно справді починається з літери «г»: galoshes. В основі цього слова – пізньолатинське gallicula – зменшувальне від gallica (solea) – «гальська (сандалія)».
Отже, «калоші» та «калоші» – Це синоніми, ще їх називають «мокроступи». Усі три слова позначають гумове взуття для виходу сад, на город. Раніше «калоші»були необхідні через відсутність асфальтованих доріг. Діти йшли до школи калюжами у гумових «калошах», а вже у приміщенні перевзувались у змінне чисте взуття.