Звідки береться вода у космосі?

На МКС встановлено спеціальну апаратуру, яка конденсує вологу з повітря. Волога в повітрі – це природно, вона є і в космосі, і Землі. У процесі життєдіяльності космонавти можуть виділяти до 2,5 л рідини на добу. Крім того, на МКС є спеціальні фільтри для очищення використаної води.

Прискорюючись у потужному магнітному полі зірки, молекули H20 на швидкості, у 80 разів більші за швидкість кулеметної кулі, виривалися з надр зірки і, остигаючи, перетворювалися на краплі води. Ймовірно, такі викиди молодих зірок – одне з джерел речовини, зокрема води, у міжзоряному просторі.

Рідка вода у вакуумі не може існувати. Без зовнішнього тиску вона випаровуватиметься за рахунок власного тепла, поки не замерзне. Тобто частина води перетвориться на пару, а частина на лід. Від льоду у вакуумі постійно відриваються молекули води.

Життєзабезпечення космічної станції В даний час генератори кисню на борту Міжнародної космічної станції виробляють кисень з води за допомогою електролізу і скидають водень, що утворюється в космічний простір.