Надлишок солі призводить до того, що в організмі починає затримуватися рідина (1 г натрію затримує 200 мл води), що призводить до появи прихованих набряків). Це негативно позначається на роботі внутрішніх органів. Особливо небезпечний надлишок солі при захворюваннях нирок і серцево-судинної системи.
Сіль здатна утримувати вологу в організмі людини. Нестача солі може призвести до зневоднення організму, у важких випадках за нестачі солі в організмі може розвинутися гіпонатріємія. Йодована сіль є найнадійнішим і найпростішим способом ефективної профілактики дефіциту йоду в організмі. Шкода солі .
Сіль регулює циркуляцію рідин в організмі, відповідальна за розрідження крові та лімфи, а також виведення вуглекислого газу. Велике значення має сіль у регулюванні кров’яного тиску, підвищення якого часто ставлять саме солі в провину.
Високе споживання солі призводить до підвищеного кров’яного тиску, який є захворюванням сам по собі, а також дуже впливає негативно на інші системи організму: воно підвищує ризик постраждати від інсульту, серцево-судинних захворювань, ниркової недостатності, раку шлунка тощо.