Незважаючи на те, що максимальна товщина льоду, крізь який може пройти криголам, дорівнює 5 метрам, було зареєстровано випадки подолання криголамом крижаних торосів товщиною в 9 метрів. Корпус криголама "Ямал" є подвійним корпусом, покритим спеціальним полімерним матеріалом, що зменшує тертя.
Атомні криголами проєкту 22220 – найбільші та найпотужніші у світі. Вони забезпечуватимуть проведення суден із вуглеводневою сировиною з родовищ Ямальського, Гиданського півостровів і з шельфу Карського моря на ринки країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, здатні пробивати кригу завтовшки до трьох метрів.
Яким способом криголам ламає лід залежить від його товщини. За незначної товщини криголам розрізає його носовою частиною, а потім розсовує, створюючи позаду себе вільний простір. Потужний льодовий покрив криголам долає, наповзаючи на крижини і розламуючи їх за рахунок своєї ваги.
Це четвертий і п’ятий криголами проєкту 22220, вони обійдуться в 48,2 млрд і 51,8 млрд руб. відповідно (різниця через інфляцію) і наразі є найдорожчими цивільними суднами, замовленими в Росії. Термін їх здачі – не пізніше грудня 2024 р. і грудня 2026 р.