Якою мовою ноти?

Позначення нот буквами Майже у всіх європейських країнах, крім тих, для яких основною мовою є англійська мова, використовується німецька система. Літерою B у ній позначають си-бемоль (це пов'язано з використанням фригійського ля-мінору в піснеспівах). Існує також англійська система позначення (див.

Італійський монах Гвідо Ареццо, який жив у XI столітті, вперше вирішив уніфікувати символи нот. Він зображував їх як зафарбованих квадратів на нотному стані, що складається з паралельних ліній. Саме Ареццо вигадав назви нот. Він позначив їх першими складами слів молитви до Івана Хрестителя.

Нотний стан складається з 5 горизонтальних лінійок (нотних ліній), на яких розташовуються ноти та інші знаки нотного листа. Лінії нотного стану нумеруються знизу-вгору. Крім цих ліній є ще додаткові лінії.

Сучасна інтерпретація назв нот виглядає так: Do – Dominus – Господь; Re – rerum – матерія; Mi – miraculum – диво; Fa – familias рlanetarium – сім'я планет, тобто сонячна система; Sol – solis – Сонце; La – lactea via – Чумацький шлях; Si – siderae – небеса.