Загалом пацієнт перебуває в стаціонарі протягом 2-3 діб. Його виписують тільки за відсутності ускладнень. Повернення до звичайного життя можливе через 1-2 тижні після операції. Однак повний період реабілітації становить від 2 до 3 місяців.
Обмеження фізичних навантажень протягом 2 тижнів. Контроль добового моніторування ЕКГ (ХМЕКГ), ЕХОКГ через 3 місяці за місцем проживання. Прийом Варфарину або нових оральних антикоагулянтів (Прадакса, Ксарелто, Еліквіс) щонайменше 3 місяці, можливо до 6-12 місяців, за постійної форми ФП – довічний прийом.
Загалом реабілітація після РЧА триває кілька місяців, протягом яких пацієнту може бути призначено прийом антиаритмічних препаратів (приміром, “Пропафенон”, “Пропанорм” та ін.), зокрема й тих, які хворий приймав до абляції.
Процедура аблації ФП не позбавлена ризиків. Приблизно у 2-3% пацієнтів спостерігаються серйозні ускладнення у вигляді просочування крові в ділянці серця (тампонада), інсульти, пошкодження нервів, звуження легеневих вен або утворення отвору між передсердями та стравоходом (передсердно-стравохідна фістула).