Який буває фацет?

За методом обробки грані фацет буває: прямолінійний – застосовується для обробки дзеркал простої форми, які не мають заокруглених країв, наприклад, для стільниць, сходинок, дверцят і склопакетів; криволінійний – підходить для обрамлення у формі кола, овалу, арки, фаску наносять під кутом 7-45 градусів.Jun 20, 2019

З французької “фацет” перекладається як площина або грань гранованого предмета. Використовується фацет у різних галузях, найчастіше – це грані скла/дзеркала, що надають йому чудового зовнішнього вигляду і дають можливість дизайнеру “грати” зі світлом.

Основна різниця між фацетом і гравіюванням на склі або дзеркалі полягає в тому, що гравіювання наносять на цілісне полотно, утворюючи блискучі грані, а фацет передбачає плитки, зібрані в єдине панно, тобто ефект веселкової гри світла в цьому разі виникає на краях, на місцях стику елементів.

Прямолінійний фацет . Вироби, оброблені таким способом, легко відрізнити за наявністю прямого зрізу. Ширина самого фацета (скосу до кромки) може досягати позначки в 40 мм – все залежить від розмірів заготовки. Кут нахилу варіюється від 3 до 45°.