Молоді платформи – платформи з фанерозойським фундаментом. Для них характерна наявність проміжного структурного поверху. Молоді платформи займають близько 5 % площі континентів і розташовуються між стародавніми платформами або біля них на периферії.
Класифікація платформ Залежно від віку фундаменту виділяють: Стародавні платформи (кратони) з докембрійським кристалічним фундаментом. Платформи цього типу займають близько 40% від загальної площі континентів і формують найдавніші “ядра” материків. Молоді платформи з фанерозойським фундаментом.
Стародавні платформи поділяються на 3 типи: Лавразійський – Північно-Американська (Лавренція), Східно-Європейська, Сибірська (Ангарида) Гондванський – Південно-Американська, Африкансько-Аравійська, Індостанська, Австралійська, Антарктична Перехідний – Сино-Корейська (Хуанхе), Південно-Китайська (Янцзи).
Основні типи платформ Глобально існують дві категорії платформ, розділені за типом інтеракції – це платформи для обміну або для створення. Основна відмінність цих типів: на обмінних платформах відбувається пряма, тобто один на один взаємодія, а на платформах творчого типу – один до багатьох взаємодія.