Амінокислоти поділяють на три групи: замінні – синтезуються в організмі; незамінні – не синтезуються безпосередньо, тому мають надходити в організм із їжею; умовно-замінні – отримують в організмі за допомогою синтезу, але в недостатній кількості. Nov 22, 2021
Відомі близько 500 амінокислот, що зустрічаються в природі (хоча тільки 20 використовуються в генетичному коді). Амінокислоти можна розглядати як похідні карбонових кислот, у яких один або кілька атомів водню замінені на аміногрупи.
Є три групи амінокислот: замінні, незамінні та умовно незамінні. Замінні можуть самостійно синтезуватися в організмі. Незамінні не синтезуються самостійно і потрапляють в організм разом із їжею. Умовно незамінні здатні синтезуватися самостійно за наявності незамінних амінокислот.
Амінокислоти являють собою структурні хімічні одиниці, що утворюються з білків. У природі відомо 150 видів амінокислот, але людині потрібно лише 20 із них, своєю чергою наш організм навчився самостійно виробляти 12 амінокислот за умови, що в організмі вистачає необхідних речовин.