Ножне передлежання плода є найнесприятливішим внаслідок частого виникнення в пологах таких ускладнень, як асфіксія плода, випадання петель пуповини і важка травма плода.
Чим небезпечне тазове передлежання плода Це найпоширеніше ускладнення. Воно загрожує наслідками для малюка – гіпоксією, ураженням головного мозку. У первістків така проблема зустрічається частіше. У жінок, які повторно народжують, тканини більш розтягнуті – знижується ризик травматизації новонародженого.
Чисте сідничне (неповне) – ніжки плода зігнуті в тазостегнових суглобах, коліна випрямлені та притиснуті до живота. Зустрічається в 50-70 % випадків, частіше у тих, хто народжує вперше. Ножне (повне, неповне і колінне) – одне або обидва стегна розігнуті, ніжка знаходиться біля виходу з матки.
Наявність механічних перешкод з боку малого таза не дає змоги більш об’ємній частині плода (голівці) вставитися у вхід. Плід “шукає” альтернативні шляхи, внаслідок чого формується тазове передлежання (розміри тазового кінця набагато менші за головний).