Рівно 80 років тому, 22 листопада 1941 року, льодом Ладозького озера було відкрито Дорогу життя . Назву вона отримала через те, що після початку блокади Ленінграда німецькими військами єдиним способом доставити продовольство до обложеного міста та вивезти звідти людей залишилася саме Ладога.22 Nov 2021
Ділянка Дороги життя, що існувала в 1941-1943 рр. Усі вантажі до Ленінграда йшли з головної продовольчої бази Північного Заходу, з Вологди, залізницею Тихвін – Волхов, а потім суднами доставлялися до села Осиновець на західному березі Ладоги.
Але свою назву “Дорога життя” отримала взимку 1941-1942 років, коли кригою Ладозького озера вдалося налагодити доставку продовольства в голодуюче місто, де добові норми видачі хліба впали до історичного мінімуму: 125 г – за карткою службовця, утриманця або за дитячою і 200 г – за робочою карткою (для тих, хто …
Саме траса, прокладена по Ладозькій кризі, стала тією ниткою, яка в сувору зиму 1941-1942 рр. пов’язувала обложений Ленінград із країною. Саме ця дорога стала основним маршрутом доставки продовольства та евакуації населення в найважчі дні блокади.