Пити порто слід зі спеціальних келихів тюльпаноподібної форми: їх заповнюють тільки наполовину – цей прийом допомагає глибокому аромату розкритися. На відміну від інших кріплених вин, портвейн не прийнято повторно закупорювати, а подавати його, як і будь-яке вино, потрібно охолодженим.
До солодких порто більше підійдуть закуски з копченого лосося та устриці. Сири: можна подати гауду, едам, солодкувато-пряний і пікантний швейцарський сир емменталь, сири з митою кіркою, такі як мюнстер, тільзітер. Десерти: чудову пару складуть фрукти, особливо груша, персики, жовті сливи.
Подача напою Температура подачі – один з найважливіших чинників, що впливають на смакові якості вина. Червоний портвейн перед подачею слід охолодити до 18 градусів, а білий – приблизно до 10. Будучи кріпленим вином, портвейн можна подавати не тільки як доповнення до їжі, а й як аперитив і дижестив.
Обсяг стандартного келиха становить 120-140 мл (можна також використовувати ємність об’ємом 160 мл). Для дегустації портвейну найчастіше використовують келих тюльпаноподібної форми.