Що заборонено робити кранівнику: список дій, які потрібно уникати

Кранівник – це спеціаліст, який працює з кранами, що забезпечує безпечне переміщення вантажів. Але незважаючи на свою кваліфікацію, є низка дій, які заборонено робити кранівнику.

Однією з головних заборон для кранівника є перевищення максимальної вантажопідйомності крана. Розробники кожного крана встановлюють конкретні параметри та вантажопідйомність, яких необхідно суворо дотримуватись. Перевищення цього обмеження може призвести до аварії та серйозних наслідків.

Ще однією забороною для кранівника є робота з несправним краном або зневага правил використання обладнання. Перед початком роботи необхідно ретельно перевірити кран на наявність ушкоджень, правильність всіх механізмів і наявність справної сигналізації. Ігнорування цих вимог може спричинити аварійну ситуацію та небезпеку для оточуючих.

Також заборонено кранівнику працювати без захисного спорядження. До цього відносяться спеціальна форма, головний убір, рукавички та спеціальне взуття. Це необхідно для захисту від різних несприятливих факторів, таких як падіння предметів, порізи чи пошкодження шкіри тощо. Використання захисного спорядження є обов'язковою вимогою для безпечної роботи кранівника.

ПозиціяДіяПричина
1Залишати без нагляду підняті вантажіНебезпека для оточуючих
2Працювати з несправним обладнаннямРизик заподіяння шкоди собі та оточуючим
3Використовувати кран без дозволуПорушення правил роботи та безпеки
4Не дотримуйтесь інструкцій з експлуатації кранаРизик поломки обладнання та виникнення аварійної ситуації
5Ігнорувати вказівки керівництва та інспекторівПорушення процедур безпеки та можливість подій

Чи можна подавати сигнали кранівнику голосом?

Забороняється подача команд кранівнику голосом або невстановленими сигналами, крім команди "Стоп" (зупинка всіх рухів), яка має виконуватися кранівником негайно, незалежно від того, ким і як вона подана.

Що забороняється Стропальнику під час роботи крана?

звільняти при допомоги крана затиснуті вантажем стропи; подавати (поправляти) вантаж у віконні отвори та на балкони без спеціальних приймальних майданчиків чи пристроїв; перебувати та допускати перебування людей у ​​напіввагоні, на платформі або в автомашині при підйом або опускання вантажу.

Хто може подати сигнал стоп Кранівнику для припинення робіт у разі виявлення небезпеки?

Кранівник повинен рухати кран за сигналами лише одного сигнальника. Однак сигнал "Стоп" повинен виконуватися при подачі його будь-якою людиною. Сигнальник повинен: • Перебувати в зоні ясної видимості кранівника.

Хто має розбирати кран?

Відповідь на запитання: Це обов'язок машиніста чи помічника машиніста.