Абсолютна зоряна величина (M) для зірок визначається як видима зоряна величина об'єкта, якби він був розташований на відстані 10 парсек від спостерігача і відчував би ні міжзоряного, ні атмосферного поглинання.
Видима і абсолютна зоряна величина Це зіркова величина об'єкта, яку він мав би, якби був на відстані 10 парсеків від спостерігача. Абсолютна величина, в відмінність від видимою, дозволяє порівнювати світність різних зірок, оскільки залежить від відстані до них.
Видима зоряна величина (позначається m) – міра яскравості небесного тіла (точніше, освітленості, створюваної цим тілом) з погляду земного спостерігача. Зазвичай використовують величинускориговану до значення, яке вона мала б за відсутності атмосфери. Чим яскравіший об'єкт, тим менше його зіркова величина.
Зоряна величина, яку мала б зірка, якщо її спостерігати з відстані 10 пс, називається абсолютною зірковою величиною. Як і видимі, абсолютні зіркові величини можуть бути візуальними, фотографічними і т.д. M = m + 5 – 5 lg r.