Хто може застосовувати ССО? ССО підходить для ІП і ТОВ, у яких річний дохід не перевищує 200 млн рублів, а співробітників не більш ніж 130 . Якщо перевищите ці обмеження, потрапите на непросту загальну систему оподаткування (ЗСО). До 2021 року обмеження були іншими: до 150 млн і 100 співробітників.
Практика показує, що 15% (“Доходи мінус витрати”) вигідніше тим, у кого витрати становлять 60% і більше від доходів. Цей показник можна приблизно розрахувати, навіть якщо діяльність тільки починається. Також, податок може бути зменшений на суми страхових внесків, сплачених до ПФР і ФОМС за співробітників ТОВ або ІП.
Якщо витрати вашої компанії перевищують доходи на 60%, то “Доходи мінус витрати” – ідеальний варіант. Якщо ж витрати нижчі, то ця податкова система невигідна, краще вибрати ССО “Доходи” і платити 6% (або менше).
Основним критерієм під час вибору виду об’єкта за ССО (6 чи 15%) є те, наскільки великими є витрати відносно доходів вашого бізнесу. Якщо вони становлять понад 65% від загальної суми доходу оптимальним варіантом буде об’єкт “Доходи мінус витрати”. Якщо менше 65%, краще обрати об’єкт – “Доходи”.