Коли виникло найбільше місто долини Інду Мохенджо Даро?

Мохенджо-Даро або Махенджадара (перекладається як “пагорб мерців”) – місто цивілізації долини Інду, яке виникло близько 2600 року до н. е. . Розташоване в Пакистані, у провінції Сінд.11 Jul 2021

Мохенджо – Даро виникло близько 2600 року до н. е. і було покинуте приблизно дев’ятсот років потому. Припускають, що за часів розквіту місто було адміністративним центром цивілізації долини Інду (відома також як Хараппська цивілізація) і одним із найрозвиненіших міст Південної Азії.

Мохенджо-Даро – місто стародавньої Індської (Хараппської) цивілізації, яка яка яка виникла в долині річки Інд п’ять тисяч років тому. Зараз це територія Пакистану. Першими сліди стародавніх руїн виявили ще наприкінці XIX століття англійці, в чиїх володіннях знаходилися ці землі, але не надали особливого значення знахідці.

Землетрус здибав землю, Інд виявився перегородженим, і його води повернули назад. Потім почався наступ грязьових потоків. Поселення поблизу Мохенджо-Даро були поховані під багатометровим шаром мулу і піску. Городяни намагалися захиститися, стали зводити дамби, сліди яких знайдено тепер під час розкопок.