Дегенерація міжхребцевих дисків починається вже після закінчення росту організму, тобто у віці близько 20 років: вони втрачають воду, а отже, й еластичність, стаючи однаковою мірою схильними до перших ознак зносу.
У разі зносу міжхребцевих дисків біль може віддавати в руки й ноги Дегенеративні зміни в хребті – це уповільнений процес, який неможливо не помітити, оскільки він супроводжується болем. Прогресуюче зношування міжхребцевих дисків часто стає помітним через біль у спині та шиї.
Необхідно збагачувати свій раціон кальцієм: твердий сир, кисломолочні продукти, кунжут і мак, червона риба (з кістками і шкірою). Вітаміни, макро- і мікроелементи в достатній кількості: багато свіжої зелені, ягід і овочів, морська капуста. А також повноцінний білок: свиняче м’ясо, яловичина, курячі яйця.
Абсолютно всі міжхребцеві диски позбавлені власних кровоносних судин, а обмін речовин у них здійснюється за дифузним механізмом. Інакше кажучи, вони отримують живлення з кровоносних судин прилеглих тканин, відстань до яких може досягати 7-8 мм.