Коли лазня нагріється до необхідної температури, топку можна закінчувати. Чекаємо, коли прогорить остання порція дров, відкриваємо дверцята топки і перевіряємо, чи немає над вугіллям синюватих язичків полум’я – ознак наявності чадного газу. Якщо все гаразд, піддувало, димову засувку і топку закриваємо повністю.
Не можна закривати заслінку на димоході, поки дрова не прогоріли повністю. Якщо на вугіллі ще мерехтять сині вогники – значить воно ще не прогоріло. Не впевнені – дістаньте головешки з топки і загасіть водою.
Якщо вода моментально випарується з характерним шипінням – лазня готова до використання. Таку перевірку рекомендується проводити приблизно через дві години після розпалювання печі: саме за цей час повітря в парній прогрівається до найбільш комфортної температури.
Переконайтеся, що завантаження повністю згоріло, вугілля почервоніло, відсутні сині язики полум’я (вони свідчать про наявність чадного газу), приміщення парилки прогрілося вище 60, але не вище 90 градусів. Якщо все так, можна відкривати засувку димоходу і закривати піддувало.