У середній смузі Росії перший гон проходить наприкінці лютого – березні (самці активні з січня), другий – у квітні – на початку травня, третій – у червні. Вагітність триває 45-48 днів, тож перші зайченята з’являються у квітні – на початку травня, другий виводок – наприкінці травня – червні (пік розмноження), третій – у серпні.
Зміна забарвлення звірка відбувається в процесі линьки (Додаток 1). Коли настає березень, заєць-біляк знову линяє і поступово стає сірувато-бурим, пристосовуючись до весняного пейзажу. До зими заєць змінює свої звички.
Полювати можна практично в будь-яку погоду, оскільки зайці, мабуть, відчуваючи свою білу шубу, лежать щільно навіть у морозні дні. Але особливо гарні для мисливця години, коли після сильного дощу з обважнілих від вологи гілок важко і дзвінко падають краплі води (крапель).
Наприклад, рано вранці зайця можна застати на жирівці – зазвичай це гумно, край городу або поля. А вдень шукайте днювання – зазвичай вони знаходяться на узліссях, краях ярів. У лісовому масиві шукати зайця слід по краях великих галявин або просік. На полях косий для дневок обирає місця поруч зі стогами, у польових станах.