Щавель – одна з найбільш ранніх культур. До кінця травня і аж до перших чисел серпня листочки можна сміливо вживати в їжу. Наприкінці сезону щавель стає жорстким і волокнистим. Крім того, в ньому накопичується занадто багато щавлевої кислоти, яка в такій кількості зовсім не корисна для людини.
Щавель є чимось середнім між пряною травою і зеленню. У нього є листя, яке можна нарізати і додати в соус, маринад або суп. Перш ніж приступати до оброблення Вашого пучка, варто пам’ятати, що маленьке листя краще їсти сирим, а велике – готувати.
Щавель – це вітамінна і лікарська рослина, здатна покращувати травлення, функції печінки і жовчного міхура, загоювати рани, зупиняти кровотечі, вона корисна в разі недокрів’я, серцево-судинних захворювань, за різних висипів та свербіння шкіри, як антиалергійний засіб.
Щавель має воістину чудодійну властивість розріджувати кров і запобігати утворенню внутрішньосудинних згустків крові – тромбів. Увага! Часте вживання щавлю може стати причиною утворення каменів у нирках.