Коли можна вважати, що дитина сіла?

Діти починають сідати у віці від 5 до 7 місяців, так вважають педіатри. Вони ж стверджують, що нормою вважається, якщо малюк став сидіти до дев’яти місяців. Залежно від ступеня психомоторного розвитку одні діти впевнено сидять у 4,5 місяців, а деякі відмовляються сидіти до року.

Більшість фахівців зазначає, що сідати діти починають у період з 5 до 7 місяців. Нормальним вважається самостійне вміння сидіти у віці 7 місяців. Але варто враховувати й те, що кожна людина індивідуальна. Є діти, здатні навчитися сидіти і в 5 місяців.

Педіатри кажуть: зазвичай діти починають сидіти самостійно в 6-8 місяців. Як правило, перші спроби сісти з’являються в 6 місяців, рідше – трохи раніше. Зазвичай це відбувається з положення на четвереньках. Розгойдуючись і переміщаючись, малюк підгинає під себе ноги і намагається сісти на сідниці.

Цифра, яку варто запам’ятати – це 9,5 місяців. Це верхня межа норми, коли малюк має сісти за нормами ВООЗ. Але навіть якщо цього не сталося до 9 місяців – панікувати рано. Зверніться до ортопеда і, можливо, нескладний комплекс вправ зміцнить м’язовий корсет крихітки, дозволивши їй самостійно сідати.