Законним власником паркану є та сторона, на ділянці якої він побудований. Таким чином, паркан може бути вашим (якщо збудований на вашій ділянці), спільним (якщо збудований на межі ділянок) або сусідським (якщо збудований на сусідській ділянці).
Основна причина, через яку дачники і жителі приватних секторів відмовляються повертати огорожі обличчям до вулиці або сусідів, лежить у площині естетики. Так, колони та спеціальні кріплення для встановлення конструкції мають не надто привабливий вигляд і не вписуються в загальну гармонійну картину улюбленої ділянки.
У законодавстві не існує нормативних актів, що регламентують приналежність суміжного паркану одній зі сторін. Отже, огорожа, що проходить по межі двох ділянок – це спільний проєкт. Усі роботи з будівництва та ремонту парканів між сусідами повинні проводитися спільно.
1) Повідомляєте Кадастровому Інженеру кадастровий номер вашої земельної ділянки, який написаний у правовстановлюючих документах. 2) Кадастровий Інженер замовляє актуальні координати вашої ділянки в Росреєстрі і передає ці дані Геодезисту.