Також звичка «потерпіти» може пошкоджуватися сам сечовий міхур. Якщо сечовий міхур розтягується занадто сильно, протягом тривалого часу і регулярно, його м'язи можуть пошкоджуватися (атрофуватися) і втратити здатність скорочуватися. Згодом може виникати нетримання сечі.
Відвідувати туалет потрібно кожні чотири-шість годин, інакше можуть виникнути негативні наслідки. Це стосується всіх: не можна терпіти і не йти в туалет ні вагітним, ні чоловікам, ні жінкамні дітям. Властивості органів сечовипускання та дефекації та їх тканин не відрізняються за статевою, віковою та іншими ознаками.
6 годин Більшість жінок може утримувати сечу від 3 до 6 годин. Звичайно, це усереднені цифри, які сильно залежать від обставин: обсягу випитої рідини, температури навколишнього середовища, а також індивідуальних особливостей сечового міхура – його обсягу та чутливості.
Нетримання сечі М'язи сечового міхура через постійне терпіння можуть атрофуватися і втратити здатність скорочуватися. Затримка сечовипускання Якщо терпіти 10 годин і більше, то м'язи сечового міхура вже не зможуть розслабитися, щоб позбавити організм від сечі, що накопичилася.