Також завдяки дослідженням Вашингтонського університету в Сіетлі вдалося з'ясувати, що ворони збираються в зграї, коли їм загрожує якась небезпека. Виявилося, що ці птахи вміють розпізнавати людину, емоції, і потім вирішувати, чи можна цій людині довіряти та брати їжу у неї з рук.
Як з'ясувалося, птахи у 91% випадків каркали у потрібний момент. Вчені зробили висновок, що птахи контролюють свою вокалізації. Вони вміють каркати у відповідь на певний стимул, розуміють, що сенс стимулу змінився, і замовкають, коли це потрібно. Тобто птахи видають звуки не рефлекторно, а за своїм бажанням.
Восени та взимку птахи збираються у величезні зграї. Ворони розмножуються провесною, зазвичай влаштовуючи свої гнізда на деревах на висоті не менше 9 метрів. В цей час зграї розпадаються. Коли молодняк починає літати, зграї збираються знову.
— Птахи ці товариські і люблять розваги, навіть вважаються інтелектуалами, незважаючи на зовнішній вигляд, що відштовхує, і неприємне каркання. Перед тим як влаштуватися на ночівлю, вони кружляють, обирають місце, спілкуються, – додав він. Ворони дуже часто вибирають дахи будинків у центрі міста для ночівлі.