Як правило, лікарі рекомендують позбавлятися «вісімок», які завдають біль та дискомфорт. Тому при виникненні карієсу їх видаляють. Інакше є ризик поширення інфекції на сусідні здорові моляри.
У яких випадках видалення не потрібно Зуб мудрості не заважає сусіднім зубам, не провокує їх зміщення чи деформацію. Виріс крайній моляр не заважає встановленню стоматологічних конструкцій. У разі, коли у моляра є правильно прорізаний зуб-антагоніст. Якщо можливе лікування ураженого зуба.
Ми все ж таки рекомендуємо видаляти зуби мудрості, оскільки є високий ризик виникнення ускладнень. Наприклад, в один момент їх зростання може припинитися, а капюшон, що утворився, призведе до захворювань ротової порожнини. Крім того, освічений карієс може перейти на сусідні зуби, ускладнивши ситуацію
При видаленні зуба зі специфічним розташуванням, або при важкому доступі до нього можливі такі наслідки: можуть бути біль, що наростає; при пошкодженні нерва при видаленні, може з'явитися оніміння губи та слизової оболонки; альвеоліт (не утворюється кров'яний потік у лунці).