Чому в Радянському Союзі було заборонено мікрохвильові печі?

У СРСР 1976 року мікрохвильові печі були заборонені через їх шкідливий вплив на здоров'я, оскільки щодо них було проведено багато досліджень. Заборона була знята на початку 90-х після Перебудови. May 13, 2016

Випромінювання НВЧ-печей – неіонізуюче. Тобто воно не здатне створювати заряджені іони, а лише обертальні, коливальні або електронні валентні зміни молекул та атомів. Саме за рахунок руху молекул усередині їжі вона нагрівається. Радіоактивне випромінювання відносять до іонізуючих типів.

При розігріванні їжі в мікрохвильовій печі відбувається ослаблення клітинної мембрани шматочків їжі. Їжа легко заражається вірусами, грибками, іншими мікроорганізмами. Це може призвести до утворення гнили, яка шкідлива для організму.

Крім того, вітаміни та мінерали з їжі, приготовленої в мікрохвильовій печі, Засвоюються в організмі гірше, а при нагріванні м'яса в ньому відбувається утворення канцерогену. Мікрохвильове випромінювання негативно впливає на структуру фруктів та овочів, руйнуючи вітаміни навіть за їх розморожування.