Від слова каменоломня — поруч із містом добували, по-старому, ламали камінь Слово Коломна походить від річки «Колом'янка». На березі її було місце, де знаходився ринок, по-старому — менок. Тобто — річка біля міна — Колом'янка
Мовляв, назва Коломна Порівняно з литовським kalmas – «аїр», kalmyne – «зарості лепехи». Тобто Коломна означає не що інше, як «річка із заростями лепехи». Така версія цілком реалістична і підтверджується низкою інших гідронімів південного Підмосков'я, утворених від назв водної рослинності.
Сам Денисов віддає перевагу називати мешканців Коломни – коломенцями, а мешканок – коломнянками. З погляду російської мови теж однозначну відповідь дати поки що не вийде. Філологи виділяють два семантичні ряди: "коломенці-коломенець-коломенка" та "коломчани-коломчанин-коломчанка".
Одне з найдавніших та найкрасивіших міст Підмосков'я, великий промисловий центр та транспортний вузол, річковий порт на Оці. Коломна виникла тому ж XII столітті, як і Москва. Перша згадка про це місто належить до 1177 року. Вважають, що Коломну заснував рязанський князь Гліб.