Чому супутник може висіти над однією точкою тільки на екваторі?

Геостаціонарні орбіти розташовані в екваторіальній площині нашої планети. Рухаючись по них, супутник робить оберт рівно за той час, за який Земля обертається навколо своєї осі. Тому він “висить” весь час над однією і тією ж точкою.

Потужні ракети похило по відношенню до Землі закинули супутників на величезну висоту і розігнали їх там до колосальної швидкості (8 кілометрів на секунду). Супутникам летіти б прямою лінією, за інерцією, але сила земного тяжіння, як невидима мотузка, змінює напрямок їхнього польоту, не дає відлетіти від Землі.

Супутник має обертатися в напрямку обертання Землі, на висоті 35 786 км над рівнем моря (обчислення висоти ГСО див. нижче). Саме така висота забезпечує супутнику період обертання, що дорівнює періоду обертання Землі відносно зірок (Зоряна доба: 23 години 56 хвилин 4,091 секунди).

Геостаціонарні супутники розташовані строго над екватором, Для нерухомого наземного спостерігача геостаціонарний супутник ніби висить в одній і тій самій точці неба, не змінюючи свого положення залежно від часу доби і пори року.