Голосування може бути відкритим або таємним. Під час відкритого голосування не приховується, як проголосував той чи інший учасник. Під час таємного голосування, навпаки, вживаються заходи, щоб ця інформація була недоступною. Тим самим унеможливлюється будь-який контроль за волевиявленням виборця або тиск на нього.
Вибори в Російській Федерації поділяються на федеральні, регіональні та муніципальні (місцеві): На федеральному рівні обирають Президента Росії і депутатів нижньої палати парламенту (Федеральних зборів) – Державної думи.
Таємне голосування проводять за рішенням Державної Думи, ухваленим більшістю голосів від кількості депутатів Державної Думи, які взяли участь у голосуванні. Таємне голосування проводиться з використанням електронної системи підрахунку голосів або з використанням бюлетенів.
При таємному (закритому) голосуванні унеможливлюється контроль за волевиявленням виборців. Також – право кожного виборця на збереження в таємниці його волевиявлення. Найчастіша форма голосування на багатьох рівнях виборів.