З плином часу в організмі наростає внутрішнє напруження, якого організм за нормальних умов позбувається під час сну. Як наслідок, настає хронічне стомлення і нездатність до самовідновлення. Американські вчені довели, що жінки, які регулярно недосипають, швидше поправляються.
Суб’єкти, які за своїм режимом пізно засинають, мають підвищений ризик виникнення та розвитку діабету. Пізнє засинання погіршує функції яєчників у жінок, знижуючи шанс на вагітність. У представників сильної статі в деяких випадках (досить рідко) це призводить до зниження числа сперматозоїдів.
О 22-й годині бажано вже лежати в ліжку, а о 23-й вже повністю вимкнути світло і засинати. Як пояснювала лікарка, у темряві прискорюється секреція мелатоніну, він, своєю чергою, підвищує рівень лептину (гормону ситості) і знижує рівень греліну (гормону голоду).
О котрій годині потрібно лягати спати? Опівночі – це час відпочинку для всієї природи, оскільки сонце перебуває в максимально низькому положенні. Сонце відповідає за закони часу, тому режим дня і харчування тісно пов’язаний із сонячною активністю. Найкращий час для сну та відпочинку – з 21- 00 до 00- 00.