Чому планети рухаються?

Тому що обертаються газово-пилові хмари, в яких вони зароджуються. У Всесвіті обертається майже все: зірки, планетні системи, молекулярні хмари, галактики і навіть, мабуть, скупчення галактик. Обертання планетної системи, ймовірно, зароджується у вихідній протозоряній хмарі.

Сонце має масу, що перевершує масу всього іншого населення Сонячної системи в 750 разів. Завдяки цьому Сонце змушує планети і все інше рухатися по орбітах навколо себе.

Кожна планета переміщається в площині, що проходить через центр Сонця. За рівні проміжки часу радіус-вектор, що з’єднує Сонце і планету, описує рівні площі. Таким чином, тіла рухаються навколо Сонця нерівномірно: у перигелії вони мають максимальну швидкість, а в афелії – мінімальну.

То чому ж усі планети перебувають в одній площині? Тому, що вони формуються з асиметричної хмари газу, що колапсує спочатку в найкоротшому з напрямків; матерія сплющується і тримається разом; вона скорочується всередину, але виявляється такою, що обертається навколо центру.