Філософія повідомляє нам загальні закономірності та універсалії, а занурення в більш конкретні знання відкидають нас у соціологію, історію або в псевдонаукові дисципліни, як-от філологія. Але людям часто не помічають, що основа культури та суспільного життя базується на засадах філософії: взаємозв’язку суб’єктів та об’єктів.
Філософія допомагає сформулювати думку про світ, зрозуміти його нелогічність, визначити, що правильно чи неправильно для конкретної людини, ситуації та явища. Вона, можна сказати, допомагає пізнати світ цілком і застосувати це знання в повсякденному житті.
Проте філософська освіта необхідна, адже саме філософія розробляє і проєктує пізнавальні механізми науки в цілому, іншими словами, філософія визначає потенціал науково-технічного, соціального, економічного, культурного розвитку.
Філосо́фія (др. грец. φιλοσοφία, дослівно – “любомудрість; любов до мудрості”) – особлива форма пізнання і система знань про загальні характеристики, поняття та принципи реальності (буття), а також буття людини, про відношення людини та світу, що її оточує.