Чому літак може літати?

Незважаючи на те, що під час польоту, на відміну від птахів, крила в літака жорстко закріплені на корпусі, літак літає саме завдяки їм, а також двигунам, що створюють силу тяги та розганяють літак до необхідної швидкості. Перетин крила літака дуже схожий на перетин крила птаха.

Річ у тім, що для створення необхідної тяги двигуном літака необхідний певний мінімальний запас повітря. Тому в кожного літака є найбільша безпечна межа висоти польоту, звана також “практичною стелею”. Наприклад, практична стеля літака Ту-154 становить близько 12100 метрів.

І тут все досить просто: Літаки здатні піднятися в повітря і залишатися в повітрі завдяки формі своїх крил. Крило у літака знизу плоске, а зверху заокруглене. Коли створювана двигуном тяга змушує літак рухатися вперед, повітря розділяється, проходячи повз крило з двох боків.

Що вища швидкість потоку, то нижчий тиск у ньому. Отже, тиск над крилом стає нижчим. Через різницю цих тисків виникає підйомна сила, яка штовхає крило вгору, а разом із ним піднімається і літак. І що більша ця різниця, то більша й підйомна сила.