Найчастіше у вихованців діагностується харчова алергія, алергія на пилок рослин, плісняву, пилових кліщів тощо зустрічається рідше. Цей хворобливий стан проявляється сильним свербінням шкірних покривів. Тварина постійно чухається до болячок і лиже травмовані ділянки тіла.
По-перше, слід регулярно проводити обробку кішки від бліх і кліщів. У холодний сезон достатньо одного разу на три місяці, в теплу пору року найкраще щомісяця. Використовуються краплі на холку (наприклад Stronghold), або спеціальні спреї.
Блохи, воші, кліщі та інші паразити За статистикою, основна причина того, що кішка свербить – різні зовнішні паразити. Причому, блохи – часті гості не тільки кішок, які мають доступ на вулицю, а й виключно домашніх вихованців.
Якщо ваша кішка свербить, покусує себе, на тілі є залисини, почервоніння і корости, що не загоюються, – це ознаки грибкового ураження. Можливо, в улюбленця лишай. До захворювання схильні ослаблені вихованці. Тому, якщо ви помітили лисини у кішки, обов’язково покажіть її ветеринарному лікарю.