Чому кити повернулися у воду?

Одна з основних гіпотез щодо цього така, що далекі предки китів пішли у воду з найбанальнішої причини – за їжею. Океан завжди сповнений різноманітної риби та ракоподібних, тоді як на суші їжі може не вистачати. І ймовірно, що предки сучасних китів ризикнули змінити місце існування заради щедрих дарів океану.

Ссавцям вона потрібна для розм'якшення їжі та запуску процесу травлення, але після переходу з суші під воду механізм виявився зовсім не потрібен нашим друзям, тому вони від нього «відмовилися». Два інші «втрачені» гени були необхідні для утворення тромбів.

Як це відбувається, розповідає доктор біологічних наук Ольга Філатова, лектор культурно-просвітницького проекту АРХЕ. Це явище може мати багато різних причин, але дві основні — це проблеми зі здоров'ям і помилка навігації. Хворі чи поранені китоподібні нерідко виявляються на мілководді.

Дихало – дихальний отвір у китоподібних, що знаходиться, як правило, на самому верху голови і являє собою видозмінені і зміщені на верхівку носові отвори (ніздрі).