Чому Добриню Микитовича так назвали?

Міфологічний персонаж Добриня Микитович заснований на цілком реальній людині, від якої отримав ім'я – доблесному воєводі Добрині. Добриня служив за Володимира Красно Сонечка, який хрестив Русь. На честь Добрині було названо вулицю в Новгороді.

Образ богатиря – билинного героя Він – рідний дядько князя Володимира, брат його матері. Билинне по батькові “Микитович” – на честь рязанського полководця Микити. Такий збірний образ мав подібність і до реальних персонажів, а також доповнений найбільш позитивними якостями, що свідчить про народну любов до героя.

Добриню іноді величають князем, а іноді племінником Володимира Червоного Сонечка. Історичним прототипом Добрині Микитовича вважають воєводу Добриню, дядькові та воєводі князя Володимира, брата його матері Малуші.

Добриня Микитович
билинний богатир
МіфологіяСлов'янська
МісцевістьКиївська Русь
Підлогачоловічий

Подробиці смерті Добрині-воєводи князя Володимира невідомі. А ось билинний Добриня Микитович помер у 1223 році, як і личить славному воїну, – у кровопролитній битві. Сталося це у битві під Калкою. Поховали богатиря на кургані, що так і називається – Добриніним.