З появою світ, малюкові вже потрібно стільки еритроцитів, сприяють окисленню тканин. Тому вони починають розпадатися, призводячи до збільшення жовчного пігменту в крові.. У цей період починає проявлятися дитяча жовтяниця у новонароджених. Норма білірубіну в цей момент перевищує 80 мкмоль/л або 5-12 мг/дл.
З'являється фізіологічна жовтяниця зазвичай, на третій-четвертий день після народження дитини. Жовтяниця шкірних покривів зберігається приблизно 2-3 тижні, потім інтенсивність жовтяниці поступово зменшується. У недоношених дітей жовтяниця може зберігатися до місяця, іноді більш тривалий термін.
При надто високому рівні білірубіну дитина повинна перебувати під лампою постійно протягом 96 годин. Перерви роблять лише для годування малюка (не більше ніж на 2-4 години). 6.
Жовтяниця новонароджених це фарбування шкіри, слизових оболонок та білків очей у жовтий колір внаслідок підвищеного утворення білірубіну в крові малюка. Вона буває фізіологічною та патологічною. Фізіологічна жовтяниця виникає у половини доношених та 80% недоношених новонароджених.