Чи важливо відбирати хвости при першій перегонці? Все, що потрібно знати

Перегонка є одним із основних етапів у процесі виробництва спирту. Відділення спирту від небажаних домішок – завдання перегонника, яке потребує певних знань та навичок. Одним із питань, з яким стикаються фахівці, є необхідність відбирати хвости при першій перегонці.

Хвости – це перегонки, в якій міститься найбільша частка фузелів і важких фракцій, які необхідно відокремити від спирту, щоб отримати високоякісний продукт. Відбір хвостів при першій перегонці може бути зручним та економічним, тому що дозволяє максимально використовувати вихідну сировину та отримати більше кінцевого продукту. Проте, є й протилежна думка: деякі перегонщики вважають, що відбір хвостів при першій перегонці може знизити якість кінцевого продукту і рекомендують проводити взагалі.

Суперечки про необхідність відбирати хвости при першій перегонці продовжуються. Кожен перегонщик має свої методи та підходи до відділення спирту від хвостів. Досвідчені фахівці рекомендують проводити відбір хвостів при першій перегонці з обережністю, не забуваючи якості кінцевого продукту. Все рішення залежатиме від конкретних умов та цілей виробництва, тому кожен випадок слід розглядати індивідуально.

Чи потрібно відбирати хвости при першій перегонці
АспектВідповідь
Збільшення якостіТак, відбір хвостів при першій перегонці дозволяє знизити вміст небезпечних домішок у продукті та підвищити його якість.
Збільшення виходуНі, відбір хвостів призводить до втрати продукту, що знижує його вихід та збільшує витрати.
Економічний ефектЗалежить від конкретної ситуації та показників якості та виходу. У деяких випадках відбір хвостів може бути доцільним, а в інших – ні.
Процес переробкиВідбір хвостів при першій перегонці є невід'ємною частиною процесу переробки та може бути регламентований відповідними нормами та вимогами.

Отримання самогону з браги. І перегнати на високій потужності. Голови та хвости при першій перегонці відбирати не потрібно.

Коли починати відбирати хвости?

Коли температура пари досягає 80°, необхідно починати контролювати міцність дистиляту звичайним спиртоміром в мензурці. Щойно вміст спирту опускається до 40°, відбір тіла припиняють – далі відбирають хвости, які не виливають, а відокремлюють в іншу ємність.

Чи потрібно відбирати голови під час перегонки хвостів?

З 10 літрів «хвостів» можна отримати близько 3 літрів якісного самогону міцністю близько 80%. Рідину, що залишилася в перегінному кубі, утилізують (виливають у каналізацію). При перегонці "хвостів" відбирати «голови» не потрібно, тому що їх там їх не міститься — вони википіли на попередніх етапах.

Коли відсікати хвости у самогоні?

Як правильно відсікати «голови» та «хвости» Оцетнометиловий ефір закипає при 57,1°С. Випаровування етилового спирту починається при досягненні 78,3°С. Коли сировина досягає 85 ° С, в пар перетворюються сивушні олії. Перш ніж переходити до видалення «голів» та «хвостів», слід розбавити спирт-сирець до 40 градусів.